Система Orphus
RTF Print OpenData
Документ Маалым дарек Шилтеме документтер
Редакция:      кыргызча  |  на русском

КЫРГЫЗ РЕСПУБЛИКАСЫНЫН ПРЕЗИДЕНТИ

ЖАРЛЫК

2017-жылдын 20-ноябры ПЖ № 262

Кыргыз Республикасынын мамлекеттик сыйлыктары менен сыйлоо жөнүндө

Кыргыз Республикасын социалдык-экономикалык өнүктүрүүгө жана экономикалык, социалдык реформаларды өткөрүүгө кошкон олуттуу салымы, ошондой эле кесиптик ишиндеги жогорку жетишкендиктери үчүн төмөнкүлөр сыйлансын:

II даражадагы "Манас" ордени менен:

Дуйшебаев Талант Ибраимович

-

машыктыруучу, гандбол боюнча олимпиада чемпиону;

Ниязов Фарид Абилезимович

-

Кыргыз Республикасынын Президентинин коомдук башталыштагы кеңешчиси;

III даражадагы "Манас" ордени менен:

Жумагулов Аскарбек Жумагулович

-

Чүй облустук согуш жана эмгек ардагерлеринин кеңешинин төрагасы;

Илмиянов Икрамжан Саттарович

-

Кыргыз Республикасынын Президентинин коомдук башталыштагы кеңешчиси;

Шаповалов Вячеслав Иванович

-

Б.Н.Ельцин атындагы Кыргыз-Россия Славян университетинин "Перевод" илимий борборунун директору;

"Курманжан Датка" ордени менен:

Шайлдабекова Нуржана Кармабековна

-

Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын төрагасы;

"Достук" ордени менен:

Артыков Анвар

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты;

Мамытов Токтокучук Болотбекович

-

Кыргыз Республикасынын Премьер-министринин кеңешчиси;

Мохаммад Абдурахман Ахмад Альшайа

-

"Центр Ас-Сафа" коомдук бирикмесинин жетекчиси;

Ниязов Мирослав Джумабекович

-

Кыргыз Республикасынын Тажикстан Республикасындагы Атайын жана Ыйгарым укуктуу Элчиси;

Сулайманов Алтынбек Турдубаевич

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты;

Уметалиев Өмүрбек Асылбекович

-

"Кыргыз Республикасынын Аксакалдар кеңеши" коомдук бирикмесинин төрагасы;

"Даңк" ордени менен:

Алымбаев Азамат Алымбаевич

-

Бишкек шаарынын № 2 клиникалык төрөт үйүнүн башкы врачы;

Асаналиев Алмаз Турдакунович

-

Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын мүчөсү;

Богатырев Валентин Борисович

-

"Аналитический консорциум "Перспектива" жоопкерчилиги чектелген коомунун координатору;

Омуркулов Иса Шейшенкулович

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты;

Осмонкулов Рыскельды Каниметович

-

эстрада ырчысы;

Субанбеков Бакирдин Жамалович

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты;

"Даңк" медалы менен:

Акенеев Жумакадыр Асанкулович

-

көз карандысыз эксперт;

Бакетаев Бакыт Кушбекович

-

саясат таануучу;

Догоев Дастан Давлетович

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Мамлекеттик каттоо кызматынын төрагасы;

Кадыров Бахтияр Сабиржанович

-

Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын мүчөсү;

Какчекеев Токтогул

-

Кыргыз Республикасынын Куралдуу Күчтөрүнүн Генералдык штабынын башчысынын кеңешчиси;

Ормонов Кубанычбек Калыевич

-

Кыргыз Республикасынын Транспорт жана жолдор министрлигинин алдындагы "Кыргызжолтрансдолбоор" долборлоо жана изилдөө институтунун курулуш иштери боюнча директордун орун басары;

Усупбекова Айнура Максатбековна

-

көз карандысыз эксперт, "Таза Шайлоо" ассоциациясынын мурдагы жетекчиси;

Эгизбаев Азис Ибраимович

-

Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясына караштуу Шайлоо технологиялары борборунун бизнес-талдоочусу;

берилсин:
"Кыргыз Республикасынын эл артисти" деген ардактуу наам:

Абылов Кумондор Мукуловичке

-

"Кыргызстан театр ишмерлер союзу" коомдук бирикмесинин мүчөсүнө;

Асаналиев Эрнис Умбаровичке

-

Кыргыз Республикасынын Президентинин жана Өкмөтүнүн Иш башкармасынын алдындагы "Манас" Президенттик камералык оркестри" мамлекеттик мекемесинин директорунун орун басары - көркөм жетекчисине;

Матиев Сайидрахман Сарбаевичке

-

Ош облустук Р.Абдыкадыров атындагы филармониянын Б.Мадазимов атындагы эл аспаптар оркестринин башкы дирижеруна;

Шаршенбаев Элиске

-

Бишкек шаарынын мэриясынын үйлөмө аспаптар оркестринин көркөм жетекчиси жана башкы дирижеруна;

 

 

"Кыргыз Республикасынын эл сүрөтчүсү" деген ардактуу наам

Байтереков Адылбек Эсенкуловичке

-

сүрөтчү-живописчи, "Кыргыз Республикасынын сүрөтчүлөр союзу" коомдук бирикмесинин мүчөсүнө;

"Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген артисти" деген ардактуу наам:

Айдарова Асель Каныбековнага

-

А.Малдыбаев атындагы Кыргыз улуттук академиялык опера жана балет театрынын балетинин солистине;

Асанкадыр Советжанга

-

"Айкөл" ансамблинин көркөм жетекчисине;

Мусуралиев Асанбек Даирбековичке

-

А.Малдыбаев атындагы Кыргыз улуттук академиялык опера жана балет театрынын артистине;

Примбердиев Кайратбек Тыныбековичке

-

эстрада ырчысына;

Саралаев Айбек Бозалаевичке

-

А.Малдыбаев атындагы Кыргыз улуттук академиялык опера жана балет театрынын артистине;

Суранчиева Гулзинат Карыбековнага

-

ырчыга;

"Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген врачы" деген ардактуу наам:

Абдувалиева Сагынбу Ташиевнага

-

Кыргыз Республикасынын Саламаттык сактоо министрлигине караштуу Эне жана баланы коргоо улуттук борборунун жаңы ара төрөлгөн балдардын патологиясы бөлүмүнүн башчысына;

Жутанов Токтоназарга

-

Ош облустар аралык бириккен клиникалык ооруканасынын консультативдик диагностика бөлүмүнүн башчысына;

Иманалиев Арстанбек Бекбосуновичке

-

Бишкек травматология жана ортопедия илимий-изилдөө борборунун бөлүм башчысына;

Исабекова Асель Топчубековнага

-

Бишкек шаарынын № 5 стоматологиялык бейтапканасынын стоматолог-парадонтолог врачына;

Мукашова Марипага

-

Нарын облустук бириктирилген ооруканасынын врач-неонатологуна;

Норузбаева Айгуль Мукашевнага

-

Кыргыз Республикасынын Саламаттык сактоо министрлигине караштуу М.Миррахимов атындагы Улуттук кардиология жана терапия борборунун өнөкөт жүрөк кемтиги бөлүмүнүн башчысына;

Шадыбеков Эшмамбетке

-

Ош облусунун Алай районунун үй-бүлөлүк дарыгерлер тобунун врачына;

"Кыргыз Республикасынын эмгек сиңирген юристи" деген ардактуу наам:

Арабаев Манасбек Матаевичке

-

Кыргыз Республикасынын Президентинин Аппаратынын соттук реформа жана мыйзамдуулук бөлүмүнүн башчысына;

Мамбеталиева Таттугул Эмилбековнага

-

"Интернет саясатынын жарандык демилгеси" коомдук фондунун директоруна;

Осмоналиев Кайрат Медербековичке

-

Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын мүчөсүнө;

"Кыргыз Республикасынын маданиятына эмгек сиңирген ишмер" деген ардактуу наам:

Акопян Евгений Львовичке

-

"Клуб веселых и находчивых Кыргызстана" коомдук бирикмесинин президентине;

Аширбаева Кулсунай Баязовнага

-

Кыргыз Республикасынын Коомдук телерадио берүү корпорациясынын "Кыргыз радиосунун" баяндамачысына;

Бухман Леонид Юльевичке

-

Б.Бейшеналиева атындагы Кыргыз мамлекеттик маданият жана искусство университетинин массалык иш-чаралардын режиссеруна;

Джаманкулова Венера Аризовнага

-

"АКИпресс" маалыматтык агенттигинин долбоорлорунун авторуна;

Красильникова Светлана Филипповнага

-

"Дело №" гезитинин башкы редакторуна;

Латыпов Эрик Вильдановичке

-

Ч.Базарбаев атындагы Бишкек хореографиялык окуу жайынын директоруна;

Молдобаев Орозбекке

-

сүрөтчү-живописчи, "Кыргыз Республикасынын сүрөтчүлөр союзу" коомдук бирикмесинин мүчөсүнө;

Мусаев Айбек Ырсалиевичке

-

Кыргыз Республикасынын "ЭлТР" мамлекеттик телерадио берүү компаниясынын башкы директоруна;

Нешкумай Вадим Викторовичке

-

"Информационное телеграфное агентство России (ИТАР-ТАСС)" федералдык мамлекеттик унитардык ишканасынын өздүк кабарчысына;

Ниязалиева Мавлюда Мукаевнага

-

Жалал-Абад облусунун А.Алымов атындагы Маданият үйүнүн жетекчисине;

Сыдыкбекова Таалайгул Арыповнага

-

Кыргыз Республикасынын Коомдук телерадио берүү корпорациясынын "Биринчи радиосунун" башкы редакторуна;

Темирбекова Айнура Кубанычбековнага

-

Кыргыз Республикасынын маданият, маалымат жана туризм министринин орун басарына;

Шепеленко Александр Ивановичке

-

"Слово Кыргызстана" гезитинин кабарчысына;

"Кыргыз Республикасынын илимине эмгек сиңирген ишмер" деген ардактуу наам:

Джуманалиев Акылбекке

-

Кыргыз Республикасынын Улуттук илимдер академиясынын Тарых жана маданий мурастар институтунун башкы илимий кызматкерине;

Муратов Абдиманнап Аттокуровичке

-

Кыргыз Республикасынын билим берүү жана илим министринин орун басары - Кыргыз Республикасынын Билим берүү жана илим министрлигинин алдындагы Илим департаментинин директоруна;

"Кыргыз Республикасынын мамлекеттик кызматына эмгек сиңирген кызматкер" деген ардактуу наам:

Бакиров Жетиген Жокиновичке

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн Аппаратынын уюштуруу-инспектордук иштер жана жергиликтүү өз алдынча башкаруу бөлүмүнүн башчысынын орун басарына;

Бекматов Абдыжапар Гапыровичке

-

Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын төрагасынын орун басарына;

Искандаров Курбанбай Алибаевичке

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн Аппаратынын жетекчисинин биринчи орун басары рангындагы Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн чек ара маселелери боюнча атайын өкүлүнө;

Коеналиев Туруспек Кармышевичке

-

Кыргыз Республикасынын Президентинин жана Өкмөтүнүн иш башкаруучусуна;

Матраимов Искендер Исмаиловичке

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутатына;

Нурхалиева Ламира Джукешовнага

-

жарандык абалдын актыларын каттоо кызматынын ардагерине;

Халмурзаев Абиш Алыбаевичке

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн Баткен облусундагы ыйгарым укуктуу өкүлүнө;

"Кыргыз Республикасынын билим берүүсүнө эмгек сиңирген кызматкер" деген ардактуу наам:

Алтыбаева Дильбара Тойчуевнага

-

Ош мамлекеттик университетинин физколлоиддик, аналитикалык, органикалык химия жана химиялык технология кафедрасынын башчысына;

Арзыматова Айнура Атыгаевнага

-

Ж.Баласагын атындагы Кыргыз улуттук университетинин жалпы тарых кафедрасынын башчысына;

Байсабаев Бектурсун Ашымовичке

-

Ж.Баласагын атындагы Кыргыз улуттук университетинин филологиялык билим берүүнүн технологиялары кафедрасынын профессоруна;

Васильева Тамара Семеновнага

-

К.Үсөнбеков атындагы Кыргыз Республикасынын Куралдуу Күчтөрүнүн Аскер институтунун табигый илимдер дисциплиналары кафедрасынын доцентине;

Ишекеев Назаркулга

-

Кыргыз Республикасынын Президентине караштуу Мамлекеттик тил боюнча улуттук комиссиянын төрагасына;

Машрапов Таласбек Туратбековичке

-

К.Карасаев атындагы Бишкек гуманитардык университетинин чыгыш таануу жана эл аралык мамилелер факультетинин деканына;

Омуралиева Гулсара Кушатовнага

-

Ош гуманитардык педагогикалык институтунун экология жана жаратылышты пайдалануу кафедрасынын профессоруна;

Тилекеев Кенеш Муктаровичке

-

И.Арабаев атындагы Кыргыз мамлекеттик университетинин педагогика факультетинин деканынын орун басарына;

Эрмеков Жунусмаматка

-

Ош курулуш колледжинин директоруна;

"Кыргыз Республикасынын байланышына эмгек сиңирген кызматкер" деген ардактуу наам:

Джанузаков Усан Сураналиевичке

-

"РПО РМТР" ачык акционердик коомунун башкы директоруна;

Мамбеталиев Замирбек Саякбаевичке

-

Кыргыз Республикасынын Маалыматтык технологиялар жана байланыш мамлекеттик комитетине караштуу Мамлекеттик байланыш агенттигинин директорунун орун басарына;

Кыргыз Республикасынын Ардак грамотасы менен сыйлансын:

Абдилатов Кайратбек Абдималикович

-

Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын маалыматтык-коммуникациялык технологиялар башкармалыгынын бөлүмүнүн башчысы;

Абдыразаков Ильязбек Кубанычбекович

-

эстрада ырчысы;

Ажикулова Бусара Жалаловна

-

Баткен облусунун Кызыл-Кыя шаарындагы № 7 кесиптик лицейинин мугалими;

Айтбаев Бахабидин Ташполотович

-

Баткен облусунун Баткен аймактык шайлоо комиссиясынын төрагасы;

Акматов Нурдин Тойбаевич

-

Чүй облусунун Жайыл райондук социалдык өнүгүү башкармалыгынын социалдык кызматкери;

Албанова Джумагуль Кубегеновна

-

Бишкек шаардык сотунун судьясы;

Аматов Эшмамбет Аматович

-

Кыргыз Республикасынын Маалыматтык технологиялар жана байланыш мамлекеттик комитетинин төрагасынын мурдагы орун басары;

Асанбаев Болот Султанович

-

Ысык-Көл облустук сотунун төрагасынын орун басары;

Асангожоев Эрлан Абдыбекович

-

"Адилеттүү Биримдик" коомдук бирикмесинин жетекчиси;

Асылбек уулу Дамирбек

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты;

Бакиров Мирлан Исакбекович

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты;

Бактыгулов Шерадил Джумадилович

-

саясат таануучу;

Бейшембиев Алмазбек Муктарович

-

Ү.Кудайбергенов атындагы "Алмаз" каскадерлор мектебинин жетекчиси;

Бердигулова Ырысбүбү Касейиновна

-

Нарын облусунун Ат-Башы районунун прокуратурасынын жетектөөчү адиси;

Бит-Аврагим Атур Яковлевич

-

Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасынын коррупцияга каршы күрөшүү жана мыйзамдардын аткарылышын көзөмөлдөө боюнча башкармалыгынын укук коргоо органдарында, юстиция, тышкы иштер жана коопсуздук органдарында мыйзамдардын аткарылышын көзөмөлдөө жана коррупцияга каршы күрөшүү боюнча бөлүмүнүн улук прокурору;

Боронбаев Тургуналы Жолчуевич

-

Жалал-Абад облусунун Ала-Бука аймактык шайлоо комиссиясынын төрагасы;

Ботабаев Жахонгир Зухридинович

-

Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасынын прокурорлордун соттордогу ыйгарым укуктарын камсыздоо башкармалыгынын мамлекеттик айыптоону колдоо боюнча бөлүмүнүн прокурору;

Губин Александр Викторович

-

"Межгосударственная телерадиокомпания "Мир" жабык акционердик коомунун Кыргыз Республикасындагы улуттук филиалынын улук оператору;

Джумагулова Мээркан Аскаровна

-

Кыргыз Республикасынын Президентинин жана Өкмөтүнүн Иш башкармасынын алдындагы "Кыргыз Республикасынын Президентинин № 1 мамлекеттик резиденциясы" мамлекеттик мекемесинин директорунун орун басары;

Дзюбенко Ольга Ивановна

-

"Рейтер" эл аралык маалымат агенттигинин өздүк кабарчысы;

Дуйшенбеков Бактурсун Дуйшенбекович

-

Кыргыз Республикасынын Коомдук телерадио берүү корпорациясынын "Ала-Тоо 24" маалыматтык каналынын оператору;

Жапаров Кенжебай Сатарович

-

Ош облусунун Алай районундагы № 5141 участкалык шайлоо комиссиясынын төрагасы;

Жетигенов Бакытбек Жеңишбекович

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты;

Захарова Валентина Васильевна

-

Ысык-Көл облусунун Жети-Өгүз райондук сотунун бөлүм башчысы;

Иманалиев Нурлан Алманбетович

-

"Взгляд" коммуникациялык агенттигинин монтаж режиссеру;

Ирсалиев Дуйшен Исмаилович

-

"Бишкек" эркин экономикалык зонасынын башкы директору;

Искаков Тариэль Мелисович

-

жарандык активист;

Исмаилова Аида Жекшенбаевна

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты;

Кадыров Расулбек Шеркулович

-

Ош аймактык шайлоо комиссиясындагы Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын атайын өкүлү;

Казакпаев Марат Сайнидинович

-

саясат таануучу;

Калыкулов Керимбек Акматалиевич

-

"ОшТВ" телерадиокомпания" жоопкерчилиги чектелген коомунун директору;

Каракулова Элина Кубанычбековна

-

"Internews Network" Кыргыз Республикасындагы өкүлчүлүгүнүн аткаруучу директору;

Касмалиева Анаркан Сарыгуловна

-

Кыргыз Республикасынын көчө футбол федерациясынын башкы катчысы, Кыргыз-Түрк "Манас" университетинин ага окутуучусу;

Кемелова Динара Амантуровна

-

Кыргыз Республикасынын тышкы иштер министринин орун басары;

Керимбаев Жылдызбек Сулайманкулович

-

Кыргыз Республикасындагы "Комсомольская правда" гезитинин басып чыгаруучусу;

Керимбаев Нурканбек Качкынбаевич

-

журналист;

Кулмендеев Таалайбек Акжолтоевич

-

кинорежиссер, "Кыргызстан кинематографисттер союзу" коомдук бирикмесинин төрагасы;

Кульматова Дильбар Сабировна

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку сотунун судьясы;

Куренева Виктория Владимировна

-

"Вечерний Бишкек" интернет- редакциясынын башкы редактору;

Кутнаева Нурия Асылбековна

-

Кыргыз Республикасынын Коопсуздук кеңешинин катчылыгынын инспектору;

Кылычов Алга Зарипович

-

жарандык активист;

Маматбаев Белек Калыкович

-

Кыргыз Республикасынын Аскер прокурорунун орун басары;

Маматканов Улан Эркинович

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн Аппаратынын социалдык өнүктүрүү бөлүмүнүн башчысы;

Маматов Кайрат Адамкалиевич

-

Бишкек аймактык шайлоо комиссиясынын төрагасы;

Мамбеталиев Аскар Раимбекович

-

Кыргыз Республикасынын Аскер прокуратурасынын аскердик башкаруу органдарынын жана аскердик мекемелердин мыйзам актыларды аткаруусун көзөмөлдөө боюнча бөлүмүнүн начальниги;

Маткеримова Гулмайрам Акылбековна

-

Кыргыз Республикасынын Президентинин Аппаратынын режимдик-жашыруун ишинин инспектору;

Молдакунов Мирбек Асантурович

-

Кыргыз Республикасынын Коомдук телерадиоберүү корпорациясынын "Ала-Тоо 24" маалыматтык каналынын продюссери;

Мукамбетов Женишбек Уркалыевич

-

Кыргыз Республикасынын Социалдык фондунун коомчулук менен иштөө башкармалыгынын начальниги;

Нусубалиев Абылгазы Бешкемпирович

-

Талас шаардык жана Талас аймактык шайлоо комиссиясындагы Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын атайын өкүлү - Талас облусу боюнча куратор;

Омокоев Жыргалбек Дүйшөбаевич

-

Нарын облусунун Ат-Башы аймактык шайлоо комиссиясындагы Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын атайын өкүлү;

Орозалиев Акылбек Атабекович

-

Кыргыз Республикасынын Президентинин Аппаратынын мамлекеттик жана аймактык башкаруу жана кадрдык иш бөлүмүнүн инспектору;

Пискур Александра Владимировна

-

Кыргыз Республикасынын Президентине караштуу Жарандык маселелери боюнча комиссиясынын катчылыгынын эксперти;

Пичугин Андрей Владимирович

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Кыргыз Республикасынын Мамлекеттик каттоо кызматынын алдындагы "Инфоком" мамлекеттик ишканасынын Ош шаарынын калкты тейлөө борборунун (КТБ-1) оператору;

Сагынбаева Айнура Орозбековна

-

"Аялдар Форуму "Курак" коомдук бирикмесинин башкармасынын төрагасы, "SIAR research&consulting" жоопкерчилиги чектелген коомунун директору;

Садыков Данияр Бейшеналиевич

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Кыргыз Республикасынын Мамлекеттик каттоо кызматынын алдындагы "Инфоком" мамлекеттик ишканасынын Мамлекеттик жекелештирүү борборунун башкы программисти;

Сарлыкбек уулу Темирлан

-

жеке ишкер;

Степанюк Кирилл Сергеевич

-

"Вечерний Бишкек" интернет- редакциясынын кабарчысы;

Строкова Евгения Григорьевна

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты;

Тагаев Нурлан Шакирович

-

Кыргыз Республикасынын Башкы прокуратурасынын прокурорлордун соттордогу ыйгарым укуктарын камсыздоо башкармалыгынын мамлекеттик айыптоону колдоо боюнча бөлүмүнүн прокурору;

Таштанбаев Калыбек Жанышбекович

-

Чүй облусунун Жайыл районундагы № 7346 участкалык шайлоо комиссиясынын төрагасы;

Ткаченко Инесса Борисовна

-

Бүткүл Россия мамлекеттик телекөрсөтүү жана радиоберүү компаниясынын Кыргызстандагы кабарчылык пунктунун өздүк кабарчысы;

Токтошев Эмиль Токтакунович

-

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин депутаты;

Туманбаев Каныбек Тургунбекович

-

жеке ишкер;

Тыналиев Мырзакат Бешкемпирович

-

"Кыргыз Туусу" басма үйүнүн башкы редакторунун биринчи орун басары;

Ураимова Жумагүл Абдыкааровна

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнүн Ош облусундагы ыйгарым укуктуу өкүлүнүн аппаратынын уюштуруу- инспектордук иштер жана контролдоо бөлүмүнүн башкы адиси;

Чамашев Азизбек Рахматилдаевич

-

"Эркин Тоо" Кыргыз Республикасынын мамлекеттик расмий гезитинин саясий баяндамачысы;

Чомоев Акбар Сатыбалдиевич

-

Кыргыз Республикасынын Өкмөтүнө караштуу Мамлекеттик мүлктү башкаруу боюнча фондунун башкы адиси;

Шапакова Райкуль Кучкачовна

-

Ысык-Көл облусунун Жети-Өгүз аймактык шайлоо комиссиясындагы Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын атайын өкүлү;

Эралиева Назгуль Жоробековна

-

Кыргыз Республикасынын Президентинин Аппаратынын финансы-экономикалык талдоо жана өнүгүүгө мониторинг жүргүзүү бөлүмүнүн эксперти;

Эсенгул Чинара

-

саясат таануучу, Peace Nexus Фондунун Борбордук Азия боюнча региондук кеңешчиси;

"Акнет" жоопкерчилиги
чектелген коому

-

Бишкек шаары;

"Бир Бир Компаниясы"
жоопкерчилиги
чектелген коому

-

Бишкек шаары;

"Кыргыз Республикасынын
Жогорку технологиялар
паркынын дирекциясы"
мекемеси

-

Бишкек шаары;

"Тянь-Шань Керамик"
жоопкерчилиги чектелген
коому

-

Чүй облусунун Сокулук району.

 

Президент

 

А. Атамбаев